Izdavačka kuća "Kalenić"

Šifra artikla: 13290
Prilike za uzmirenje sa izgubljenim sopstvom...
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 13277
Izdavačka kuća "Kalenić"..
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 7372
Ukupna istorija, a naročito crkvena, Vranića i okolnih kolubarsko-posavskih sela, izuzetno je bogata da je ni vrlo detaljan i sveobuhvatan Letopis crkve brvnare Svetih četrdeset mučenika sevastijskih, njenih sveštenika i znamenitih ljudi iz sela uključenih u parohije pri njoj, koji je 1978. godine s..
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 13198
Novi prevod ove fundamentalne studije oca Aleksandra Šmemana, upravo njegove doktorske disertacije, nastao je na inicijativu Katedre za liturgiku Pravoslavnog bogoslovskog falkuteta u Beogradu. Sa dodatim fusnotama, dodatno se pojašnjavaju bitni delovi knjige.U huci i buci tehnoloških revolucija, u ..
Šifra artikla: 6645
U srcu ove knjige, "Spomenica Episkopu Šumadijskom Jovanu: Takav nam arhijerej trebaše", krije se duboko poštovanje i zahvalnost prema čoveku koji je svojom posvećenošću, hrabrošću i ljubavlju postao svetionik vere i duhovne snage za nas sve. Ova knjiga je skromna odaja sećanja, gde se slavi život i..
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 11881
Monografija koja nosi naziv Hrišćanstvo u vrtlozima savremenosti namenjena je svim zainteresovanim za teme hrišćanske socioligije i kanonskog prava, ali smo, ipak, prevashodno, u njenom pisanju imali naumu studente Teološkog fakulteta. U svom dosadašnjem pedagoškom radu smo ne jednom primetili da se..
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 7043
Bogoslovska delatnost Alekseja Afanasjeviča Dmitrijevskog (1856-1929), jednog od najreprezentativnijih i najplodonosnijih pravoslavnih liturgičara iz Rusije sa kraja XIX i tokom prve tri decenije XX veka, označila je svojeobraznu prekretnicu na polju razvoja i unapređenja nauke o bogosluženju Pravos..
Mineji knjiga 12 - Decembaar
Rasprodato
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 7971-12
Izdanje Izdavačke kuće "Kalenić". ..
Mineji knjiga 11 - Novembar
Rasprodato
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 7971-11
Izdanje Izdavačke kuće "Kalenić". ..