Crkva i parohoja Jarušička u duhovnoj istoriji srpskog naroda
Šifra artikla: RK1001
Knjiga o dva veka Jarušičke crkve. Izdavač: Narodna biblioteka "Radoje Domanović" Rača Kragujevačka..
Kneginje i kraljice dinastije Karađorđević
Šifra artikla: 12994-3
Priče o srpskim vladarima nastale na osnovu izvora sačuvanih iz njihovog vremena, oplemenjene su ilustracijama, umetničkim portretima i originalnim fotografijama. Autor: Ivana SpasovićStrana: 66Povez: TvrdPismo: Ćirilica..
Kneginje i kraljice dinastije Obrenović
Šifra artikla: 12994-2
Šifra artikla: 10321
Broj strana: 98 Pismo: Ćirilica Povez: Mek "Pred Vama je posebno izdanje knjige "Čujte Srbi! Čuvajte se sebe" priređeno povodom sto godina od dolaska u Srbiju (1914-te) dr Rodolfa Arčibalda Rajsa, velikog srpskog prijatelja. Prvi svetski rat i posleratne godine proživeo je sa našim narodom..
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 5422
Neopaženo se sabirajte na počivalištima, čitajući sveštene knjige i pojući za upokojene Mučenike i sve Svete od veka i braću upokojenu,i izobraženje Tela Hristovog prihvatajući Evharistiju i prinoseći je u Crkvama i počivalištima, i pri upokojenju pojući im, ako su verni u Gospodu (Apostolske ustano..
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 4245
Ova knjiga je posvećena pitanju položaja Ruske Pravoslavne Crkve dvedecenije pre i u periodu revolucije 1917. godine. Ovo komplikovano i puno protivrečnosti vreme uvek je privlačilo veliko interesovanje naučnika i publicista. Već su savremenici koji su preživelitragediju revolucije iz 1917. godine i..