Monografije

Šifra artikla: MSL-001
Na blagom uzvišenju iznad sela Bošnjana, blizu Varvarina, nalazi se obnovljeni manastir posvećen apostolu Luki. A prema narodnom predanju, ovde je za vreme kneza Lazara, krajem 14. veka, sagrađen prvobitni manastir, na mestu nasilja iz rimkog vremena, koje se zvalo Drenac ili Bukovac. Kasnije, za vr..
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 12921
Predgovor drugom izdanjuBudući da je prošlo šest godina od prvog izdanja ove monografije, javila se potreba da se ona dopuni kako mojim novijim naučnim radovima vezanim za ovu temu, tako i novijom stranom bibliografijom. To je jedini način da se bogoslovsko znanje produbi i da svetootačka nit, koja ..
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 10142
Stara crkva poznata je još kao Miloševa crkva jer je zadužbina kneza Miloša, ali nazivaju je još i Svetotrojičnom crkvom, odnosno, Crkvom silaska Svetog Duha na apostole. Svi su nazivi legitimni. Ne slučajno, njena dva veka poklapaju se sa 200 godišnjicom od proglašenja Kragujevca za prestonicu jer ..
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 9703
Седамдесет година од оснивања српске православне епархије Шумадијске..