Autor: Antonije Kniaris
Naslov 1: Poruke nedjeljnih Evanđelja
Naslov 2: Besjede na velike praznike pravoslavne crkve
Naslov 3: Slavom i čašću vjenčaj ih (44 kratke besjede na vjenčanju)

Prevod sa engleskog priredio Protojerej-stavrofor Slavko Zorica, prof.

Sa blagoslovom Njegovog Preosveštenstva episkopa zahumsko-hercegovačkog i primorskog Gospodina Grigorija.

O autoru

Antonije M. Koniarns je rođen u Bostonu. gdje js najprije završio Bostonsku latinsku školu, nakon čega je diplomirao na “Časnom Krstu”, a zatim i na “northnjestern”teološkoj školi u Mineapolisu. Pohađao je postdiplomske studijs iz oblasti religije i psihijatrije na Univerzntetu u Minesoti i Svetog Jovana Krstitelja.

Za đakona je rukopoložen 1950., a za sveštenika 1953. godine. Cijeli život js služio u crkvi Svete Marije u Mineapolisu (Grčka Pravoslavna Crkva). Nakon 44. godine rada odlazi u penziju (1993. god.).

Predavao js Omilitiku u školi „Časno! Krsta”.  Predsjednik je izdavačke kuće “Light and Life” u Minesoti. a bio je i višegodišnji član Odbora za liturgijske prevode arhiepiskopije.

Autor js više kljiga iz oblasti Omilitike. Dobio je medalju Sveta Tri Jerarha za izvanredno služenje od škole  „Časnog Krsta”.

Tri knjige Antonija Koniaris-a

• Šifra: 8717