Izvod iz knjige krštenih (obrazac)

Najprodavanije
Izvod iz knjige krštenih (obrazac)

Izvod iz knjige krštenih, takođe poznat kao kršteni list ili krštenica, predstavlja zvanični dokument koji se popunjava tokom krštenja u pravoslavnoj crkvi. Ovaj dokument sadrži informacije o osobi koja je krštena, uključujući njeno ime, prezime, datum rođenja, datum krštenja, imena kuma i sveštenika koji je obavio obred krštenja.

Svrha izvoda iz knjige krštenih je da zvanično zabeleži svaki kršteni čin koji se obavlja u crkvi. Ovaj dokument ima važnu administrativnu ulogu i koristi se za evidenciju i praćenje članstva u crkvi, kao i za pružanje istorijskih i porodičnih informacija. Takođe se može koristiti kao dokaz o krštenju prilikom crkvenih ili građanskih ceremonija, kao što su venčanja ili drugi sakramenti.

Izvod iz knjige krštenih je dragocen deo arhive crkve i može se čuvati dugi niz godina kao deo crkvene dokumentacije. U nekim slučajevima, kršteni list može biti potreban za dobijanje određenih crkvenih ili pravnih usluga, kao što je prijem u monaški red ili priznavanje prava nasleđivanja.

Važno je napomenuti da se postupak vođenja i čuvanja knjige krštenih može razlikovati u različitim crkvama i verskim tradicijama. Takođe, pravila i propisi za dobijanje izvoda iz knjige krštenih mogu se razlikovati u zavisnosti od lokalnih crkvenih običaja ili pravnih zahteva.

Uvek se preporučuje da se za detaljnije informacije o izvodu iz knjige krštenih i njegovoj upotrebi konsultujete sa sveštenikom ili odgovornim licem u vašoj lokalnoj pravoslavnoj crkvi.

Pročitajte blog o krštenju i način kako izvaditi krštenicu u pravoslavnoj crkvi klikom na link.

Zbog različitih faktora koji utiču na jačinu i svetlinu ekrana, kao i zbog prilagođavanja boja tokom proizvodnje, ne možemo garantovati da će slika prikazana na našem sajtu biti u potpunosti identična predmetu u prirodnom ambijentu.

Iako ćemo se truditi da naši prikazi budu što verniji, molimo vas da imate u vidu da se boje, sjaj i drugi faktori mogu razlikovati u zavisnosti od postavki vašeg ekrana i osvetljenja prostora u kojem se nalazite. Uvek smo tu da odgovorimo na vaša pitanja i pružimo dodatne informacije o proizvodu ako vam je potrebno.

• Stanje: 80
  • Šifra artikla: 7257