Briket

U kontekstu Srpske pravoslavne crkve, briket se često koristi kao gorivo za sagorevanje tamjana u toku liturgijskih obreda i drugih crkvenih ceremonija. Briket je obično mala, kompaktna jedinica uglja ili drugog materijala koji se stavlja u tamjaniku. Tamjan se potom stavlja na vrh briketa koji je užaren, čime se oslobađaju mirisne smole tamjana.

Ovi briketi su posebno formulisani da imaju dugotrajan žar, nisku emisiju dima i da budu što manje štetni za okolinu. Oni su od suštinskog značaja za pravilno izvođenje crkvenih obreda, jer pomažu u održavanju postojane temperature potrebne za sagorevanje tamjana.

U nekim slučajevima, crkveni briketi mogu biti napravljeni od specijalnih materijala ili po određenim crkvenim standardima, kako bi se osigurao njihov kvalitet i sigurnost za upotrebu u duhovnom kontekstu.

Mesingana hvataljka za briket i tamjan Mesingana hvataljka za briket i tamjan
Novo
Šifra artikla: HV002
Mesingana hvataljka za tamjan i briket predstavlja spoj tradicije, funkcionalnosti i estetike, namenjen kako sveštenicima tako i vernicima koji cene dubinu i lepotu pravoslavne liturgijske prakse. Izrađena od visokokvalitetnog mesinga, ovaj alat ne samo da odlikuje dugovečnost i sposobnost da sa vre..
Mesingana hvataljka za briket i tamjan Mesingana hvataljka za briket i tamjan
Novo
Šifra artikla: HV001
Briket Dilos 22 mm (rolnica) Briket Dilos 22 mm (rolnica)
Šifra artikla: 8320-09
Predstavljamo vam naš premium briket za tamjan, posebno dizajniran za pravoslavne obrede. Ovaj briket postavlja nove standarde kvaliteta i izdržljivosti, obezbeđujući čisto i kontinuirano sagorevanje sa žarom koji traje preko 20 minuta.Ključne Karakteristike:Vrhunski Kvalitet: Napravljen od najfinij..
Šifra artikla: 3594
Briket 27 mm (1 rolnica 6 kom.) Briket 27 mm (1 rolnica 6 kom.)
Šifra artikla: 11857
Briket 22 mm (rolnica) Briket 22 mm (rolnica)
Šifra artikla: 8320