Sveta Jevanđelja

Sveto Jevanđelje u srpskoj pravoslavnoj crkvi je jedna od najvažnijih i najsvetijih knjiga. Ono predstavlja četiri knjige Novog zaveta Biblije: Jevanđelje po Mateju, Jevanđelje po Marku, Jevanđelje po Luki i Jevanđelje po Jovanu.

Sveto Jevanđelje sadrži zapis o životu, propovedima, čudesima, stradanju, vaskrsenju i učenju Isusa Hrista, Sina Božjeg. Ove knjige su pisane na osnovu svedočenja apostola i drugih učenika Hristovih, i smatraju se svetim i inspirisanim Božijim rečima.

U srpskoj pravoslavnoj crkvi, Sveto Jevanđelje ima poseban značaj i čuva se u oltaru crkve. Tokom bogosluženja, sveštenik iznosi Sveto Jevanđelje iz oltara i čita određene odlomke koji se odnose na određeno bogosluženje ili praznik. Vernici se uklanjaju, izražavajući poštovanje prema rečima Isusa Hrista.

Sveto Jevanđelje se takođe čita tokom liturgijskih službi, kao što su jutarnje i večernje službe, liturgije i drugi obredi. Ova čitanja iz Jevanđelja imaju za cilj duhovno poučavanje, podsticanje vere i inspiraciju za hrišćanski život.

Sveto Jevanđelje je osnovna knjiga koja predstavlja temelj pravoslavnog hrišćanskog učenja i duhovnosti. Ono predstavlja reči i dela Isusa Hrista, kojima se vernici vode u svojim molitvama, razmišljanjima i praksi svoje vere.

Šifra artikla: 13162-53
Ovo Sveto Jevanđelje ima tvrde korice obložene kvalitetnom crvenom kožom, što mu daje izdržljivost i čvrstoću. Na prednjoj strani, u svakom uglu, nalaze se liveni metalni okovi četiri jevanđeljista, dok je u središnjem delu slika Gospoda Isusa Hrista, takođe izrađena u livenom metalu. Slika je detal..
Sveto Jevanđelje u koži Sveto Jevanđelje u koži
Rasprodato