Minijature srpskih manastira i crkava pogledajte klikom ovde!

Knjige

Izdavačka ustanova Eparhije šumadijske bavi se izdavačkom delatnošću više od trideset godina i lider je u crkvenom izdavaštvu.

Paket knjiga - 50% Paket knjiga - 50%
Novo "Kalenić" -50 %
Proizvođač: Каленић Šifra: 1000321
U paketu se nalazi 6 najnovijih romana u izdanju izdavačke kuće Eparhije šumadijske "Kalenić":Leto gospodnje I (Praznici) - Ivan ŠmeljovLeto gospodnje II (praznici - radosti - žalosti) - Ivan ŠmeljovKalista - Džon Henri NjumanHodočašće - Ivan ŠmeljovŽene mironosice - Nikola AgatonovPop - Aleksandar ..
4.134,00 Din. 2.067,00 Din.
Šifra: 260963
Autor fotografija : Zoran petrovićUrednik: Vidosav StevanovićDvojezična: srpski ćirilca / engleskiFotografije iz ove monografije nastajale su u periodu od 1997 - 2016.godine.Iz Teksta Vidosava Stevanovića:Monografija Zorana Petrovića nije zvanično viđenje Kragujevca, pravljeno za račun neke instituc..
Šifra: 131062
Fotomonografija Duša Srbije zajedničko je delo dvojice autora, fotografa iz Kragujevca, Predraga Cileta Mihajlovića i Zorana Petrovića.Pisac teksta je Miodrag Stoilović, novinar i publicista. Urednik je Mirko Demić, književnik.Likovnu sintezu uradio je prof. Vidan Papić, a urednik fotografije je Imr..
Služenje i svedočenje protojereja Ljubisava D. Popovića (1881-1966)
Proizvođač: Каленић Šifra: 11058
O tome da je erpska istorija prebogata događajima i ličnostima koje su te događaje kreirali tako da se posle njih stanje u srpskoj državi i Crkvi menjalo, nekad na bolje, ali nekad i na gore, govori i povest o svešteniku LJubisavu D. Popoviću koji je bio sveštenoslužitelj, šef kabineta Mitropolita b..
Transplatacija organa iz pravoslavne perspektive
Proizvođač: Каленић Šifra: 11102
Ukoliko bismo transplantacije organa posmatrali iz perspektive čoveka današnjice, otkrili bismo da naši sugrađani, osim što o ovoj temi generalno poseduju skromno i površno znanje, imaju i izrazito pozitivan odnos koji temelje uglavnom na velikim i optimističnim očekivanjima od ovog medicinskog feno..
Prota Živomir Milovanović Žole
Proizvođač: Каленић Šifra: 11103
Mali je broj, u današnjs vreme, ljudi koji žive verom i za veru, kojima je vera u srcu i na prvom mestu. Ne susrećemo često ljude koji su izabrani da služe Bogu i da veru našu Svetu pravoslavnu i Svetosavsku čuvaju i ispovedaju do zadnjeg uzdaha svog života. Ali, Bog Svemogući i Sveznajući uvek nađe..
600,00 Din. 360,00 Din.
Kratka povest o vojvodi Dojčinu
Proizvođač: Каленић Šifra: 11057
Nikola Milović, protojerej, rođen je 1965. godine. Objavio je roman Nesliveno i nerazdeljivo (2012) i Hrabro i radosno, veselim nogama (2018), kao i pripovetke (2015). Živi u Mladenovcu..
Stare rukopisne i štampane crkvene knjige na teritoriji arhijerejskog namesništva beličkog
Proizvođač: Каленић Šifra: 11116
Na teritoriji Pomoravskog okruga registrovano je preko 350 knjiga koje na osnovu Zakona o staroj i retkoj bibliotečkoj građi ispunjavaju uslov da se proglase za kulturna dobra od velikog ili izuzetnog značaja. Ovim zakonom se uređuje zaštita stare i retke bibliotečke građe kao kulturnog nasleđa, nje..
1.500,00 Din. 900,00 Din.
Šifra: 625132463008
Mi se možemo moliti Bogu svuda i na svakom mestu, onako kako nam je Hristos rekao: u duhu i istini... jer je Bog Duh i koji mu se klanjaju, u duhu i istini treba da se klanjaju (Jn 4 23-24). Međutim, Hristos je naročito istakao značaj zajedničke molitve: Jer gde su dva ili tri sabrana u moje ime, on..
Bogoslovski tokovi u vreme turske vladavine - Vasilije Kaljakmanis
Proizvođač: Каленић Šifra: 10997
Kada su pre oko dvadeset godina bile objavljivane prve naše studije o ovoj veoma burnoj epohi turske valdavine, nismo mogli da zamislimo da će ovaj period o kome je reč izazvati živo interesovanje. Rezultat ovog interesovanja bilo je objavljivanje značajnih članaka i studija od strane većeg broja is..
1.100,00 Din. 660,00 Din.
Iskušenje čoveko-boga
Proizvođač: Каленић Šifra: 10993
Prošlo je četiri godine od objavljivanja Iskušenja čoveka-boga na francuskom jeziku. Bilo je to 2015. godine. Velika čast imati priliku da knjigu objavimo u Srbiji. Za to je u mnogome zaslužna, Juliji Vidović, koja ne samo da je prevela knjigu već se potrudila da knjiga ugleda svetlost dana u Srbiji..
450,00 Din. 270,00 Din.