Your Cart

Kalenic

Brand: Каленић Model: 1000321
U paketu se nalazi 6 najnovijih romana u izdanju izdavačke kuće Eparhije šumadijske "Kalenić":Leto gospodnje I (Praznici) - Ivan ŠmeljovLeto gospodnje II (praznici - radosti - žalosti) - Ivan ŠmeljovKalista - Džon Henri NjumanHodočašće - Ivan ŠmeljovŽene mironosice - Nikola AgatonovPop - Aleksandar ..
4,134.00 Din.
Brand: Каленић Model: 11058
O tome da je erpska istorija prebogata događajima i ličnostima koje su te događaje kreirali tako da se posle njih stanje u srpskoj državi i Crkvi menjalo, nekad na bolje, ali nekad i na gore, govori i povest o svešteniku LJubisavu D. Popoviću koji je bio sveštenoslužitelj, šef kabineta Mitropolita b..
1,000.00 Din.
Brand: Каленић Model: 11102
Ukoliko bismo transplantacije organa posmatrali iz perspektive čoveka današnjice, otkrili bismo da naši sugrađani, osim što o ovoj temi generalno poseduju skromno i površno znanje, imaju i izrazito pozitivan odnos koji temelje uglavnom na velikim i optimističnim očekivanjima od ovog medicinskog feno..
1,500.00 Din.
Brand: Каленић Model: 11103
Mali je broj, u današnjs vreme, ljudi koji žive verom i za veru, kojima je vera u srcu i na prvom mestu. Ne susrećemo često ljude koji su izabrani da služe Bogu i da veru našu Svetu pravoslavnu i Svetosavsku čuvaju i ispovedaju do zadnjeg uzdaha svog života. Ali, Bog Svemogući i Sveznajući uvek nađe..
Brand: Каленић Model: 11057
Nikola Milović, protojerej, rođen je 1965. godine. Objavio je roman Nesliveno i nerazdeljivo (2012) i Hrabro i radosno, veselim nogama (2018), kao i pripovetke (2015). Živi u Mladenovcu..
700.00 Din.
Brand: Каленић Model: 11116
Na teritoriji Pomoravskog okruga registrovano je preko 350 knjiga koje na osnovu Zakona o staroj i retkoj bibliotečkoj građi ispunjavaju uslov da se proglase za kulturna dobra od velikog ili izuzetnog značaja. Ovim zakonom se uređuje zaštita stare i retke bibliotečke građe kao kulturnog nasleđa, nje..
1,500.00 Din.
Brand: Каленић Model: 10997
Kada su pre oko dvadeset godina bile objavljivane prve naše studije o ovoj veoma burnoj epohi turske valdavine, nismo mogli da zamislimo da će ovaj period o kome je reč izazvati živo interesovanje. Rezultat ovog interesovanja bilo je objavljivanje značajnih članaka i studija od strane većeg broja is..
1,100.00 Din.
Brand: Каленић Model: 10993
Prošlo je četiri godine od objavljivanja Iskušenja čoveka-boga na francuskom jeziku. Bilo je to 2015. godine. Velika čast imati priliku da knjigu objavimo u Srbiji. Za to je u mnogome zaslužna, Juliji Vidović, koja ne samo da je prevela knjigu već se potrudila da knjiga ugleda svetlost dana u Srbiji..
450.00 Din.
Brand: Каленић Model: 7852
Istorijski roman protojereja Nikolaja Agatonova svedoci o velikom podvigu tihih i skromnih zena koje su pratile Hrista. Autor otkriva citaocu svu dubinu stremljenja i prezivljavanja ovih svetih zena, koje su oskudno predstavljene na stranicama crkvenog Predanja...
500.00 Din.
Brand: Каленић Model: 5928
Sveto pismo je knjiga koja je još od početka Crkve – najpre kao Stari Savez, a potom i Novi – nadahnjivala veru i usmeravala razum hrišćanskih mislilaca i teologa. Za Pismo se može reći da predstavlja najdublji izraz samosvesti Crkve, i osnovni korektiv u bogosluženju, dogmatskoj teologiji, askezi, ..
Brand: Каленић Model: 6901
„Sve na dobro bejaše, i molitva, i proučavanje i pojanje hvale, a iznad svega čin i mistagogija svete žrtve“.Zajednička molitva, kao blagodarenje i slavoslovlje Trojičnog Boga „u crkvi“   i „dolična himna, uzneta jedinom tvorcu i sazdatelju i vladaru svih, Bogu“, ali i lična molitva ..
900.00 Din.
Brand: Каленић Model: 9639
Život je proces prožet raznim okolnostima, situacijama, periodima, prekretnicama i odlučujućim zaokretima.Kvalitet ljudskog života i njegova ispunjenost zavise od toga koliko poznajemo sve te elemente i kako se suočavamo sa njima. Neophodno je, dakle, da nađemo način da se sa njima upoznamo.Cilj ovo..
Brand: Каленић Model: 10264
I. S. Šmeljov je pisao Leto Gospodnje u emigraciji, „posle Rusije“, posle snažnog ununutrašnjeg potresa i gubitka svega što je prethodno sačinjavalo njegov život: rodnog doma, sina jedinca, Otadžbine – one zemlje koja je osvećena Ocem Nebeskim, koja daje krv i radost. Prema najpoznatijim del..
1,100.00 Din.
Brand: Каленић Model: 10263
Brand: Каленић Model: 8406
Na početku treba istaći da u savremenoj bogoslovskoj nauci ne postoji monografija koja se duboko i analitički bavi temom ovog doktorata. Ova disertacija je prva monografija koja ima za cilj da šire objasni vezu između asketskog učenja Evagrija Pontijskog i trojice Gaskih otaca iz VI veka Varsanufija..
800.00 Din.
Showing 1 to 21 of 106 (6 Pages)