Umetnost

Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 4825
Arhimandrit Zinon, neusmljivo je najznačajniji ruski ikonopisac kraja dvadesetog i početka dvadeset i prvog veka. Ideja izdavača bila je da našoj blagoslovskoj i umetničkoj publici, osim tekstova ove značajne knjige, što detaljnije predstavi i ikonopisačko delo jednog od najznačajnijih pravoslavn..
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 5747
U saradnji sa Ministarstvom vera i dijaspore republike Srbije u okviru projekta "Unapređenje verske kulture, verskih sloboda i tolerancije", kao dela programa "Ostvarivanje saradnje države sa crkvama i verskim zajednicama", izdavačka ustanova Eparhije šumadijske "Kalenić" objavljuje zbornik "Teologi..
Proizvođač: Kalenić Šifra artikla: 500031
Knjiga nije zamišljena kao pregled ili kao istorija srpske crkvene umetnosti u protekla tri veka. Ukoliko, ipak, delimično to jeste, razloge treba tražiti u potrebi da se obaveste čitaoci i argumentuju osnovne teze. A one su, čini se, dosta jasno postavljene i objašnjavane, sa željom da se doprinese..