Sveti Nektarije Eginski Zemaljski anđeo - nebeski čovek

Knjiga o čoveku koji je svojim stradanjem na pravdi Boga postao sličan Hristu Bogočoveku i od NJega bio obdaren blagodaću čudotvorstva poput drevnih Svetitelja.

Svetom Nektariju Eginskom pripisuje se preko 2000 čuda, pa je jasno zašto ga u pojedinim studijama nazivaju "zemaljski anćeo - nebeski čovek". Po pravoslavnom verovanju, isceljenje uz Svetog Nektarija našli su oboleli od raka, paralize, Parkrnsonove i bolesti nerava, bubrega, očiju. Nemali broj vernika priznaje da im je u snu davao "uputstva" za ozdravljenje, pa onda nije čudno što su ga mnoge zdravstvene ustanove, a pre svih Institut za onkologiju i radiologiju Srbije, uzeli za svoga zaštitnika. Delovi moštiju ovog svetitelja, osim u Egini, rasute su i svuda po svetu, a crkva koja ih ima smatra to za veliku blagodat. Pod okriljem Srpske Pravoslavne Crkve čuvaju se u manastiru Rakovica, gde ih je Patrijarh German doneo prilikom jedne posete Grčkoj.

Napomena: HTML nije predviđen!
Loše Odlično
Cena u bodovima: 990