Sveti Serafin Sarovski

Sveti Serafin Sarovski (1754–1833) je bio jedan od najpoznatijih pravoslavnih svetaca Ruske Pravoslavne Crkve. On je široko poštovan zbog svojih podviga u molitvi i askezi, kao i zbog svojih darova isceljenja i proroštava.

Rođen je kao Prohor Mošnin u Kursku, Rusija. U mladosti je postao monah u Sarovskom manastiru i uzeo ime Serafin. Proveo je mnogo godina u dubokoj molitvi i kontemplaciji u tišini i samoći šuma oko Sarova.

Serafin je postao poznat kao duhovni savetnik i iscelitelj, privlačeći hiljade posetilaca koji su dolazili da traže njegove savete ili molitve. Imao je poseban dar da ljudima govori o njihovim grehovima i problemima pre nego što bi mu oni išta rekli.

Nakon smrti, njegova popularnost i uticaj nastavili su da rastu, a on je kanonizovan kao svetac Ruske Pravoslavne Crkve 1903. godine. Njegova relikvija i grob u Sarovu su postali mesto hodočašća za mnoge pravoslavne vernike.

Njegova duhovna učenja i saveti, kao što je njegov čuveni "Put duhovnog veselja", nastavljaju da inspirišu i vode vernike širom sveta.15. januar po novom, 2. januar po starom kalendaru.

Praznuje se 15. januar po novom, 2. januar po starom kalendaru.

Šifra artikla: 4799-05-55
Ikona je izrađene na medijapan ploči tehnikom kaširanja koja je moderna interpretacija tradicionalnih ruskih ikona. Medijapan je materijal koji se sastoji od visokokvalitetnog vlaknastog drveta, a tehnikom kaširanja se postiže završni finiš i kvalitet ikona.Ikona je detaljno ukrašene bogatim zlatoti..
Šifra artikla: 3601-01-55
Ikona je izrađena tihnikom kaširanja sa pozlaćenim oreolom, drvenim ramom i zastakljena je...