Sveće za Dikirije i Trikirje (1 kg)

U jednom kilogramu nalazi se 20 sveća.

Dužina sveća 53 centimetara.

Dikirije (grč. δικήριον – koji ima dvostruku silu, moć ili vlast) – svešteni svećnjak sa dve ukrštene sveće koji se koristi samo u arhijerejskoj liturgiji. Prema crkvenim tumačenjima dve sveće predstavljaju dvojnu prirodu Isusa Hrista (ljudsku i božansku). Za vreme bogosluženja arhijerej trikirijem i dikirijem blagosilja narod.

Trikirije (grč. τρικήριον – koji ima trostruku silu, moć ili vlast) – svešteni svećnjak sa tri ukrštene sveće koji se koristi samo u arhijerejskoj liturgiji. Prema crkvenim tumačenjima tri sveće predstavljaju tri lica Sv. Trojice. Za vreme bogosluženja arhijerej trikirijem i dikirijem blagosilja narod.

Napomena: HTML nije predviđen!
Loše Odlično
  • Težina sa ambalažom: 1,200.00 gr